19 Jul 2022

Rychlé filtrování

eM Client nabízí mnoho skvělých možností jak seřadit vaše e-maily tak, abyste viděli ty nejdůležitější zprávy první, a to podle vašich preferencí ať už chcete řadit zprávy podle data přijetí, odesílatele, nebo třeba podle štítků. Někdy však potřebujete rychle vyhledat určitý typ položky v aktuální složce, ale nechcete kvůli tomu měnit své oblíbené výchozí nastavení. Přesně v takovém případě se hodí funkce Rychlý filtr!

Funkce Rychlý filtr v aplikaci eM Client

Co je Rychlý filtr?

Rychlý filtr je nová funkce představena ve verzi eM Client 9, která vám pomůže filtrovat položky v seznamech. Najdete ji v pravém horním rohu daného seznamu v podobě jednoduché ikony trychtýře (na stejném řádku jako je nastavení "Řazeno podle" a možnost Vybrat).

eM Client 9: Rychlý filtr v seznamu zpráv eM Client 9: Rychlý filtr v seznamu zpráv

Kliknutím na ikonu se zobrazí všechny možnosti daného seznamu. Klikněte na podmínku, podle které chcete filtrovat. eM Client vypíše pouze položky s tímto detailem, aniž by se změnily ostatní možnosti třídění, které máte ve složce nastaveny! Pokud chcete filtr zrušit, stačí kliknout na tlačítko X, které se zobrazí pod ikonou Rychlého filtru.

Připravili jsme pro vás krátké video, ve kterém vám ukážeme všechny možnosti, které funkce Rychlý filtr nabízí. Můžete se na něj podívat zde!

Jaká je výhoda Rychlého filtru?

Toto filtrování poskytuje stejný výsledek jako běžné vyhledávání, jeho výhodou ale je, že neovlivňuje žádná další nastavení. Můžete mít třeba nastaveno hledání ve všech složkách, protože ho potřebujete ve většině případů, ale tentokrát potřebujete najít pouze přílohy z této konkrétní složky. Použití vyhledávání by v tomto případě znamenalo změnit nastavení vyhledávání v pravém horním rohupro toto jedno konkrétní vyhledání, ale s filtrem je to akce na dvě kliknutí! A nebudete se pak muset vracet do nastavení vyhledávání, abyste opět mohli hledat ve všech složkách.

A nejen to, Rychlý filtr můžete také použít v kombinaci s vyhledáváním! Pokud používáte jako výchozí nastavení vyhledávání pro konkrétní výraz v předmětu, odesílateli nebo těle zprávy ve všech složkách, ale zapomněli jste zadat, že zpráva musí mít poznámku nebo být zašifrovaná, pomocí Rychlého filtru se vám z výsledků vyhledávání zobrazí právě tyto zprávy.

A nezapomeňte, že Rychlý filtr není k dispozici pouze v sekci Pošta, ale můžete jej použít také pro Kalendář v zobrazení Agenda, Lidé v Kontaktech, a pro Úkoly a Poznámky!!

Že ještě neznáte eM Clienta?

Vyzkoušejte si ho! Je to zdarma a bez závazků.

Nestačí vám verze zdarma? Kupte si eM Client PRO a získejte:

  • neomezené množství e-mailových účtů

  • neomezené využití pro komerční účely

  • profesionální VIP podporu

  • Sekce Poznámky a Přílohy

  • Odložení příchozích zpráv

  • Hromadná korespondence

  • Odložené odesílání

  • Sledování odpovědi
    a další užitečné funkce.

A mezitím mrkněte na náš YouTube kanál, najdete tam instruktážní videa.