8 Nov 2022

eM Client 9.2 je zde s dalšími vylepšeními

Máme tu podzim a eM Client přichází s další aktualizací. Tentokrát jsme se zaměřili na často žádaná vylepšení uživatelského rozhraní, jakými jsou ikonka koše v seznamu zpráv pro rychlé smazání zprávy nebo možnost mít v panelech nástrojů pouze ikony a do třetice ikony v nastavení pro snadnější orientaci. Pravidla nyní můžete kopírovat, duplikovat nebo v nich lze nově vyhledávat. Zaměřili jsme se také na ještě lepší integraci s vybranými poskytovateli, jako jsou SmarterMail, Imageway a IceWarp!

eM Client 9.2

Co je nového v eM Client 9.2

Tlačítko Smazat při najetí myší na zprávu v seznamu zpráv

Tento požadavek jsme často slýchali od našich uživatelů, kteří primárně používají myš. Je to tedy konečně tady – nyní můžete smazat zprávu přímo v seznamu zpráv kliknutím na ikonu koše. Zprávy tudíž nemusíte vůbec otevírat a čekat až se načte celý obsah.
Pokud tuto funkci neplánujete používat, můžete ji samozřejmě vypnout v Menu > Nastavení > Pošta > Čtení zpráv v sekci pro nastavení seznamu zpráv. Stačí odznačit možnost "Zobrazit ikonu "Smazat" po najetí myší" a kliknout na tlačítko Uložit a zavřít.

eM Client: Tlačítko Smazat na pravé straně se objeví při najetí myší eM Client: Tlačítko Smazat na pravé straně se objeví při najetí myší

Vyhledávání v pravidlech

Nasbíralo se vám během používání aplikace eM Client mnoho pravidel? Možná máte dokonce samostatné pravidlo pro jednotlivé kontakty a domény! Jejich správa může být nepříjemná a zdlouhavá, zejména pokud potřebujete upravit konkrétní starší pravidlo... V pravém horním rohu je nyní praktické pole pro vyhledávání, takže je možné filtrovat pravidla a najít právě to, které potřebujete upravit nebo odstranit!

Tlačítko Duplikovat v pravidlech

Pokud jste vytvořili složité pravidlo, a potřebujete rychle vytvořit podobné, můžete nyní konkrétní pravidlo snadno duplikovat a poté upravit podle svých představ.

Kopírování a vkládání pravidel

Pravidla lze nyní zkopírovat pomocí klávesové zkratky Ctrl+C a poté je vložit buď do místních pravidel, nebo dokonce do pravidel synchronizovaných se serverem jiného účtu pomocí klávesové zkratky Ctrl+V.

eM Client: Nové možnosti v okně Pravidla eM Client: Nové možnosti v okně Pravidla

Podpora nahrávání souborů přes XEP-0363 v Chatu

Pokud váš XMPP server podporuje protokol XEP-0363 pro nahrávání souborů, soubor se nahraje na váš server a poté se kontaktům odešle odkaz ke stažení. To znamená, že příjemce nemusí přenos souboru hned přijmout a místo toho si může soubor stáhnout, kdy se mu to hodí (dokud má váš server tento soubor uložen).

Zobrazit pouze ikony v panelech nástrojů

Používáte rádi panely nástrojů, ale nevejdou se vám do nich všechny oblíbené funkce? Nyní je to jednodušší – v režimu Zobrazit pouze ikony se texty pro všechna tlačítka skryjí a na panely nástrojů se tím vejde mnohem více tlačítek. Pokud zapomenete, co ikona znamená, stačí na ni najet myší a popisek funkce se zobrazí ve vyskakovacím okně.
Tuto možnost můžete povolit přes pravý klik na panel a volbu „Upravit“.

eM Client: Panel nástrojů obsahující pouze ikony eM Client: Panel nástrojů obsahující pouze ikony

Ikony v nastavení

Každá položka v nastavení má nyní svou vlastní ikonku, takže orientace a nalezení správné sekce je mnohem snazší než dříve.

eM Client: Ikonky v nastavení eM Client: Ikonky v nastavení

Našeptávač adres na základě všech odeslaných e-mailů

eM Client dosud zobrazoval našeptávač z uložených kontaktů a historie příjemců, která se vyplňovala na základě používání aplikace eM Client. Nyní program vyhledává také e-mailové adresy ve všech zprávách ve složkách Odeslané a ty vám při sestavování nového e-mailu nabídne!

Nedávná historie pro Kopírovat/Přesunout do složky zachovává posledních 10 složek

Není to tak dlouho, co jsme zavedli funkci nedávné historie pro přesouvání a kopírování zpráv. Rychle se ukázalo, že jde o velmi využívanou funkci! Vyslyšeli jsme tedy vaše připomínky a změnili původní chování, kdy se při zavření aplikace tato historie vymazala – na vámi preferovaný, kdy je posledních 10 složek vždy k dispozici, a to i po opětovném spuštění programu.

Podpisy a Rychlý text pro události a úlohy

Své podpisy a rychlé texty můžete nyní vkládat i do okna s podrobnostmi o událostech a úkolech, takže budou zahrnuty do pozvánek při přidávání dalších účastníků nebo osobám, kterým byl přidělen daný úkol.

Upozornění na novou zprávu v chatu

Pokud se v otevřeném okně chatu posunete nahoru a přijde nová zpráva, objeví se nově v dolní části okna oznámení, díky kterému už žádné nové odpovědi nepřehlédnete.

Ikona pro online schůzky v pohledu agenda v kalendáři

Pomocí této ikony nyní rychle poznáte, které z vašich událostí obsahují odkaz na online schůzku.

Vlastní datum pro hlídání odpovědí

Přidali jsme možnost zvolit si zcela konkrétní datum a čas připomínky pro funkci Pohlídat odpověď, namísto pouze limitovaného výběru z předdefinovaných možností.

Předávání pozvánek na události pro Exchange, Office365 a SmarterMail

Když přepošlete pozvánku na událost Exchange (nebo Office 365 či SmarterMail), můžete nyní pozvat více lidí, i když nejste původním organizátorem!

Lepší podpora pro SmarterMail

Účty SmarterMail jste samozřejmě mohli používat v eM Client již dříve, ale nyní plně podporujeme funkci Autodiscover pro jejich automatické nastavení, takže můžete přidat své e-maily, kalendáře, kontakty a chat na několik kliknutí. Přidali jsme také nativní podporu online schůzek SmarterMail a novou možnost přeposílání pozvánek!

Integrace Imageway

Účty Imageway lze bez problémů přidat pomocí automatického nastavení, které nastaví synchronizaci e-mailů, kalendářů, kontaktů, poznámek a řadu speciálních nastavení! Tyto účty nyní zvládnou synchronizovat štítky a příznak Odložit nebo Pohlídat odpověď na Imageway server. Můžete také nastavit automatické odpovědi pro svůj účet, když jste pryč, a dokonce využít automatické přeposílání zpráv. Sdílení kalendáře má také vlastní, uživatelsky přívětivý design.

Vylepšení pro IceWarp

eM Client nyní lépe podporuje uživatelský archiv a serverové archivační složky pro e-maily. Historie chatu XMPP je nyní také plně synchronizována. Mimo to jsme vylepšili integraci s funkcí SmartAttach.

A spousta dalších vylepšení a oprav!

Získejte eM Client 9.2

Jak můžete všechna tato vylepšení získat?
Pokud již používáte eM Client 9, dostanete během několika dní notifikaci, že je připravena nová aktualizace. Nebo si ji můžete stáhnout a instalovat z naší historie verzí.
Pokud používáte licenci pro eM Client Pro verze 8 (nebo starší), stačí si zakoupit upgrade a získáte všechny výhody verze eM Client 9.2.

Neznáte eM Client? Vyzkoušejte si ho!